Fizioterapeits ir ārstniecības persona, funkcionālais speciālists, kurš nodarbojas ar rehabilitāciju, profilaksi un apmācību. Fizioterapeits attīsta cilvēka kustību brīvību, atjauno to kvalitāti un uztur kustību potenciālu. Ar padziļinātām zināšanām anatomijā, fizioloģijā un par to, kā funkcionē cilvēka ķermenis, fizioterapeits ir eksperts muskuloskeletālu, neiromuskulāru problēmu izmeklēšanā un ārstēšanā, kas ietekmē cilvēku spēju kustēties un pilnvērtīgi veikt ikdienas aktivitātes.
fizioterapeits iepazīstina ar sevi un konsultācijas norisi
Saruna, kurā klients pastāsta, kādēļ vēršas pēc palīdzības, kādas ir sūdzības, to attīstība, pastāsta par savām ikdienas aktivitātēm un vajadzībām. Tāpat pacients tiek izjautāts par citām saslimšanām, traumām un ar veselību saistītiem notikumiem, kas varētu būt saistīti ar pašreizējo veselības stāvokli. Pacients dalās ar savu vizītes mērķi un kādu rezultātu sagaida no fizioterapijas procesa.
Tiek novērtēts fiziski funkcionālais stāvoklis, veicot stājas novērtējumu, pielietojot sūdzībām atbilstošus specifiskos testus, piemēram, muskuļu garuma un spēka testus, locītavu izmeklēšanu, slodzes testus, izvērtējot pozu un kustību stereotipu.
Pacients kopīgi ar fizioterapeitu vienojas par mērķiem, tam atbilstošu terapijas plānu un ārstēšanas procesu.
Ikdienai un sporta aktivitātēm
Konsultācijas laikā fizioterapeits izmeklēšanas vajadzībām var aicināt klientu izģērbties līdz apakšveļai.
Fizioterapeits atkarībā no pacienta problēmas var pielietot mīksto audu tehnikas, masāžas elementus, manuālas tehnikas, terapeitiskās iekārtas (piemēram, TENS), terapeitiskos vingrinājumus.
Paņem līdzi visus izmeklējumus un izrakstus, kas saistīti ar sūdzībām/diagnozi. Tas palīdz iegūt maksimāli daudz informācijas, kas palīdz izvērtēt piemērotāko ārstēšanas stratēģiju. Šī informācija palīdz taupīt laiku un līdzekļus.